ŠESTOŠOLCI ODKRIVALI ZAKLADE NARODNEGA MUZEJA SLOVENIJE

V petek, 10. maja 2024, so šestošolci obiskali Narodni muzej Slovenije. V sklopu programa »Arheologija pa te fore!« so si ogledali stalno razstavo znamenitih arheoloških ostankov. Življenje ljudi, ki so izdelali starodavne predmete v prazgodovini, starem in srednjem veku, so učenci spoznavali s pomočjo različnih čutov – sluha, vida, voha in tipa. Prisluhnili so zvokom neandertalčeve piščali, proučili podobe na vaški situli, povohali egipčanska eterična olja, se oblekli v rimsko togo ter preverili, kakšnega vonja je bil garum. Zanimiva izkušnja je bila tudi rokovanje z mečem, kakršnega je nosil srednjeveški vitez. Po obisku muzeja so se odpravili v park Tivoli. Na zelenici mestnega parka so pomalicali, nato pa se poglobili v izdelavo razglednic z motivi arheoloških predmetov, ki so jih spoznali v muzeju. Na koncu je ostalo tudi nekaj časa za prijetno druženje in igro z žogo.