Štipendije

Štipendije za deficitarne poklice, Zoisove štipendije, kadrovske štipendije

Informacije so dostopne na spletni strani Javnega štipendijskega, razvojnega, invalidskega in preživninskega sklada, kjer so objavljeni tudi javni razpisi.

• Javni razpis za dodelitev štipendij za deficitarne poklice je vsako leto objavljen najpozneje do konca januarja.

Javni razpis za dodelitev štipendij za deficitarne poklice za šolsko leto 2024/2025 je objavljen in dostopen na povezavi.

• Javni razpis za dodelitev Zoisovih štipendij je vsako leto objavljen najpozneje do konca junija.

Javni razpis za dodelitev Zoisovih štipendij za šolsko oziroma študijsko leto 2023/2024 je objavljen in dostopen na povezavi.

• Razpisane kadrovske štipendije za posamezno šolsko/študijsko leto  so dostopne preko aplikacije Izmenjevalnica na  povezavi.

Državna štipendija

Informacije so dostopne na spletni strani  Ministrstva za delo, družino, socialne zadeve in enake možnosti.

Štipendije za športnike

Razpisuje jih Olimpijski komite Slovenije.

Druge štipendije

Informacije o drugih štipendij so dostopne na spletni strani Javnega štipendijskega, razvojnega, invalidskega in preživninskega sklada Republike Slovenije:

• Štipendije državnih organov: razpisujejo jih nekatera ministrstva; spletna stran Ministrstva za javno upravo, Ministrstva za kulturo, Slovenske vojske
  • Občinske štipendije: razpisujejo jih nekatere občine
  • Štipendije nepridobitnih organizacij
  • Štipendije tujih ustanov