Odprtje bralne sezone

Na dan zlatih knjig (17. 9.) se vsako leto začne branje za bralno značko. Dan zbirke Zlata knjiga je dan rojstva in smrti mladinskega pisatelja Franceta Bevka. Zbirka Zlata knjiga vsebuje klasična dela mladinske književnosti, ki se berejo že več desetletij.

Tega dne so bili prvošolci povabljeni v knjižnico, kjer so izvedeli podrobnosti o branju, knjigah ter zaključni prireditvi ob koncu šolskega leta.

Uvodoma so predstavili svoje bralne navade, kako so brali v vrtcu in kakšni so njihovi nameni za branje v 1. razredu.

Pogovorili so se o priporočilnem seznamu knjig, avtorici Svetlani Makarovič in škratih. Spoznali so škrate, poleg Kuzme še tiskarskega, frizerskega, radijskega, kuhinjskega in zidarskega.

Hvala Društvu Bralna značka Slovenije – ZPMS za čudovita knjižna darila!