Informativna spletna gradiva srednjih šol, predstavitev srednjih šol in izobraževalnih programov preko videokonferenc, dnevi odprtih vrat v srednjih šolah

DAN ODPRTIH VRAT V PODJETJU LTH CASTINGS

V podjetju LTH Castings pripravljajo dan odprtih vrat za učence 9. razreda osnovne šole, udeležijo pa se ga lahko tudi učenci 8. razreda.

Dogodek bo potekal v soboto, 16. 3. 2024, od 9. ure dalje v njihovem obratu LTH Castings, Litostrojska cesta 46, Ljubljana.

Obvezna je prijava na dogodek preko QR kode (za QR kodo glejte priložen letak). Rok za prijavo je 10. 3. 2024 oz. do zapolnitve mest.

Učenci se dogodka udeležijo sami ali skupaj s starši.

Učencem želijo približati poklice in delo v slovenskem proizvodnem podjetju, v katerem izdelujejo avtomobilske komponente za številne svetovno znane proizvajalce (Mercedes-Benz, Audi, BMW, …).

Učenci bodo tekom dogodka spoznali, kaj delajo v podjetju orodjarji, mehatroniki, strojni tehniki in inženirji tehničnih smeri.

K sodelovanju so povabili tudi srednje šole, ki bodo predstavile različne tehniške poklice, in sicer:

• Srednja šola tehniških strok Šiška,
  • Elektrotehniško-računalniška strokovna šola in gimnazija Ljubljana,
  • Srednja šola za strojništvo, kemijo in varovanje Ljubljana.

Predstavili bodo tudi možnosti, ki so na voljo mladim na poti do zaključka šolanja: kadrovske štipendije, obvezna praksa pod vodstvom mentorjev, vajeništvo v modernem učnem centru, počitniško delo.

Kontaktna oseba za vse dodatne informacije, vprašanja glede dogodka ja Sabina Mohorič (tel. št. 04 51 12 552, elektronski naslov sabina.mohoric@lthcastings.com ).

Letak Dan odprtih vrat v LTH Castings

Gimnazija Poljane Ljubljana

Na Gimnaziji Poljane zainteresiranim učencem devetega razreda ponujajo možnost obiska šole in izkušnjo prisotnosti pri pouku.

Med 11. in 15. marcem 2024 organizirajo dneve odprtih vrat »Izkušnja pouka na Gimnaziji Poljane«.

Kako bo obisk potekal?

• učenci se bodo zbrali ob 8.30 v šolski avli,
  • sledila bo kratka predstavitev šole,
  • nato bodo poslušali 3 ure pouka, kakršen poteka vsakodnevno,
  • obisk bodo zaključili s pogovorom s svetovalno delavko.

Prijava učencev na obisk bo možna na spletni strani Gimnazije Poljane (https://gimnazija-poljane.si/). Povezava bo aktivna od 26. februarja 2024 od 8. ure dalje in bo na voljo do zapolnitve mest.

Gimnazija Jožeta Plečnika Ljubljana

Srednja šola tehniških strok Šiška

Srednja gozdarska, lesarska in zdravstvena šola Postojna

(Skupno 1.949 obiskov, današnjih obiskov 1)