ZLATI SONČEK

V ponedeljek, 22. 4. 2024, so imeli drugošolci športni dan, na katerem so se preizkusili v spretnostnih nalogah za športni program Zlati sonček.

Zjutraj so se učenci najprej športno opremili ter se pod vodstvom učiteljic odpravili v telovadnice OŠ Prule, kjer so se najprej dobro ogreli z gimnastičnimi vajami. Sledilo je izvajanje različnih nalog. Najprej so učenci opravljali dve ravnotežnostni nalogi ter v cilj metali žogico. Potem so se drugošolci v učilnicah okrepčali z malico, ki jim je dala energijo za drugi del aktivnosti.

Po malici so učiteljice v veliki telovadnici postavile spretnostni poligon, sestavljen iz različnih dejavnosti, ki so bile za nekatere večji, za druge manjši izziv. Po večinoma uspešno opravljenih nalogah je na veselje otrok ostalo še nekaj časa za druženje s sošolci na šolskem igrišču ob športnih igrah.