SODELOVANJE NA ŽALNI SLOVESNOSTI V KOZLARJEVI GOŠČI

Na robu Ljubljanskega barja, v Kozlarjevi gošči, se ob spomeniku v dneh ob 1. novembru spominjamo vseh, ki so umrli za našo svobodo, predvsem pa nedolžnih žrtev, ki so padle pod rokami okupatorjev in domačih izdajalcev. Spominsko slovesnost vsako leto pripravi krajevna organizacija ZZB za vrednote NOB Barje. Udeležujejo se je predstavniki delegacij raznih krajevnih organizacij, ki v spomin na žrtve položijo cvetje na spominsko obeležje, častna straža Garde Slovenske vojske, praporščaki in številni svojci žrtev. Ob dogodku tradicionalno sodelujejo tudi učenci šol tega okoliša, OŠ Oskarja Kovačiča in OŠ Prule. Po uradnih nagovorih je sledil kulturni program, v katerem so našo šolo zastopali Sara Kranjc iz 9. a, Oskar Šesek iz 9. b in Lana Krošel iz 9. c.

Sara in Lana sta doživeto recitirali Minattijevo Tišino in pesem Drevo Kajetana Koviča, Oskar pa je slovesnost zaokrožil s koračnico Kovači smo na harmoniki.

Samota

jesenskih trav,