MENJAJ BRANJE IN SANJE

OŠ Prule je skupaj z gimnazijo Ledina sodelovala pri 12. Unescovem projektu z naslovom Menjaj branje in sanje. Osnovni cilj projekta je vzbuditi večje zanimanje za branje in knjigo med mladimi ter pomagati pri vzgoji otrok v trajne bralce. Svetovni dan glasnega branja, ki je bil v sredo, 7. 2. 2024, smo v šolski knjižnici obeležili tudi z izmenjavo knjig in družabnih iger ter posvetil. Učitelji so na razredni uri obvestili učence o samem dogodku in pogojih izmenjave (da je potrebno prinesti lepo ohranjeno knjigo ali igro, ki jo potem lahko v knjižnici zamenjajo za drugo). V šolski knjižnici smo že imeli pripravljenega nekaj gradiva, ki smo ga primerno razporedili glede na starost učencev. Kljub temu so učenci lahko poljubno izbrali, kaj želijo zamenjati. Ob izmenjavi je bilo potrebno izpolniti knjižno kazalo (morali so napisati posvetilo naslednjemu bralcu/zapisati citat/narisati najljubšega knjižnega junaka – za najmlajše). Zbrali smo tudi povratne informacije o izmenjevalnici (kaj jim je bilo všeč in kaj so morda pogrešali ter predloge za naslednjič). Ker je bil projekt lepo sprejet (šolsko knjižnico je obiskalo več učencev, pri izmenjavi je sodelovalo 18 učencev, nekateri celo večkrat), ga podaljšujemo do zimskih počitnic. Učenci, ki so sodelovali, pa bi si v prihodnje želeli še več izbire, več iger in mogoče filme.

ŠTEVILO SODELUJOČIH V PROJEKTU

1.       triada