OBISK TRŽNICE

V 3. razredu se učenci med drugim naučijo tudi, kaj je tržnica, kako izgleda, kaj vse lahko tam kupimo ipd., zato so se 23. 10. v okviru naravoslovnega dne odpravili na obisk glavne ljubljanske tržnice, ki obsega tržnico na prostem (na Vodnikovem in Pogačarjevem trgu), pokrito tržnico med obema trgoma ter Plečnikove pokrite tržnice ob reki Ljubljanici.

Vse dele so si skrbno ogledali in ob tem rešili še učni list, ki so jim ga pripravile učiteljice. Obisk tržnice je popestrilo spoznavanje živil, ugotavljanje njihovega izvora in cen. Pri reševanju nalog so jim na pomoč priskočili tudi branjevke in branjevci.

Po mnenju učencev je bil najboljši del naravoslovnega tisti pred odhodom nazaj v šolo. Takrat so lahko z manjšo količino denarja, ki so jo prinesli s sabo, kupili kakšno malenkost, ki so jo seveda odnesli s sabo nazaj v šolo in kasneje domov.

Bil je odličen dan!

Zadovoljni in bogato opremljeni z novim znanjem ter dobrotami s tržnice so se odpravili nazaj proti šoli.