VIRTUALNI OBISK ŽIVALSKEGA VRTA LJUBLJANA

Sedmošolci so imeli v torek, 1. 6. 2021, naravoslovni dan. Po živalskem vrtu so se sprehodili le s pomočjo interneta in videoposnetkov o živalih. Ob tem so reševali učni list.

Seznanili so se z zgodovino Živalskega vrta Ljubljana in spoznali nekatere živalske predstavnike različnih kontinentov in habitatov. Ugotovili so, da imamo v ljubljanskem živalskem vrtu tudi živalske rekorderje, ogrožene živalske vrste in avtohtone slovenske pasme.

Ker se sedmošolci lažje učijo skozi igro, so v drugem delu naravoslovnega dneva izdelovali didaktične igre.

Izdelali so različne igralne predloge, sestavili vprašanja o živalih, določili pravila igre in jo poimenovali. Da bi bila vprašanja čim bolj zanimiva in poučna, so povezovali usvojeno znanje naravoslovja s podatki iz knjig, ki so jih prinesli od doma.

Igre so najprej preizkusili sami in jih nato predstavili še sošolcem.

Nekateri učenci so svoje igre spravili v lično izdelane in pobarvane papirnate škatle.

Didaktične igre bodo lahko učenci pri pouku uporabili za ponavljanje in utrjevanje učne snovi, marsikdo pa se bo na ta način naučil še kaj novega.