TEHNIŠKI DAN NA SREDNJI TRGOVSKI ŠOLI LJUBLJANA

Učenci 9. razreda so 5. decembra 2019 izvedli tehniški dan na Srednji trgovski šoli Ljubljana, kjer so si najprej ogledali šolo in se seznanili s poklici trgovec, aranžerski tehnik in ekonomski tehnik, za katere se lahko na šoli usposabljajo.

Po slastni malici, ki so jo učencem pripravili gostitelji, so se razdelili v štiri delavnice: Photoshop, 3D-oblikovanje in dve aranžerski delavnici. Vsaka skupina je naredila svoj izdelek.

Na delavnici Photoshop so se učenci naučili, kako popraviti oziroma izboljšati fotografijo. Po svojih željah so lahko obdelali obraze znanih osebnosti.

Na delavnici Photoshop

Na delavnici 3D-oblikovanje so izdelali načrt hiše, na eni od aranžerskih delavnic so iz začimb ustvarili zanimive in unikatne dekorativne okraske, na drugi pa so s pomočjo izrezkov iz revij ustvarili zamisel za notranjo opremo enega od prostorov.

Delavnica 3D-oblikovanje

Aranžerska delavnica I

Aranžerska delavnica II

Izdelki učencev pri aranžerski delavnici

Po prihodu v šolo so učenci po oddelkih izdelali še praznično dekoracijo za vrata matičnih učilnic.