ŠOLA V NARAVI ZA 8. RAZRED

V aprilu, od 11. do 15. 4. 2022, so učenci vseh paralelk 8. razreda teden preživeli v Bohinju. Ker je bilo vreme ves teden sončno, so večino dni preživljali na prostem.

Spoznavali so geografske značilnosti Bohinja in namakali noge in roke v jezero.

Preizkusili so se v lokostrelstvu, preživetju v naravi in v nordijski hoji. Povzpeli so se na Peč in občudovali razgled na Bohinjsko jezero. Tekmovali so v orientacijskem teku.

Obiskali so korita Mostnice v Triglavskem narodnem parku. Polovica skupine se je čez jezero odpravila v kanuju, ostali so šli peš okoli jezera. Skupini sta se nazaj grede zamenjali.

Tudi prosti čas so učenci preživljali zunaj. Igrali so košarko, nogomet, odbojko in badminton.

Večerne aktivnosti so bile raznolike, saj so šli na nočni pohod, se igrali družabne igre in se preizkusili v cirkuških veščinah.

Teden so osmošolci zaključili s pohodom do slapa Savica.