SODELOVANJE NA ŽALNI SLOVESNOSTI V KOZLARJEVI GOŠČI

V Kozlarjevi gošči pri spomeniku 63 žrtvam vojnih  zločinov nad Črnovaščani in drugimi okoličani z Ljubljanskega barja, storjenih v letih 1943–44, že tradicionalno sodelujejo tudi učenci šol tega okoliša, OŠ Oskarja Kovačiča in OŠ Prule. Spominske slovesnosti se udeležujejo predstavniki delegacij raznih krajevnih organizacij, ki v spomin na žrtve položijo cvetje na spominsko obeležje, častna straža Garde Slovenske vojske, praporščaki in številni svojci žrtev. Po uradnih nagovorih je sledil kulturni program, v katerem sta našo šolo zastopala Ela Zaletel iz 9. b in Rok Žitnik iz 8. a.

Ela je doživeto recitirala Kajuhovi pesmi Bosa pojdiva, dekle, obsorej in Žalostna, Rok pa zaigral dve skladbi na diatonično harmoniko.

Kaj je v vasi vse tak pusto,
kaj žalujejo ljudje,
kaj tak tihi so gozdovi,
kaj samujejo stezé?

(Karel Destovnik Kajuh)

Žalno slovesnost je vodila ga. Mojca Poredoš, ob spomeniku stojijo gardisti Slovenske vojske, v ozadju praporščaki in desno v ospredju g. Stane Zadnikar, predsednik združenja borcev za vrednote NOB krajevne organizacije Barje.

Nastop učencev OŠ Prule

Recitacija Ele Zaletel