SKUPAJ NAM JE LEPŠE

Letos so učenci v podaljšanem bivanju ustvarjali na temo Skupaj nam je lepše. Da bi z barvami in oblikami lažje izrazili, kar čutijo, so se o dogodkih v letošnjem šolskem letu najprej veliko pogovarjali s svojimi učiteljicami, nato pa z različnimi likovnimi tehnikami svoje občutke tudi predstavili.

Učencem v 1. a je bilo najlepše, ko so se skupaj igrali.

Črni vran v obliki ročne lutke je učence 1. b vsak dan pričakal v razredu in jih razveseljeval, zato jim je najbolj ostal v spominu.

V 1. c imajo učenci radi naravo, zato so iz lepenke in volne ustvarili pisane ptičke, ki so polepšali šolsko vitrino.

Z odtisi dlani so naslikali cvetoča pomladna drevesa.

Kako radi se imajo, pa prikazujejo navihane živali.

Učenci 2. a so bili enotni, da so veliko časa preživeli v krogu svojih družin in se pri tem zabavali.

Zelo so pogrešali živalski vrt, knjižnico in ostale kulturne ustanove, ki so bile v tem času zaprte.

Opazili pa so, da je narava vsako pomlad lepa, ne glede na izzive, s katerimi se srečujejo.

Učenci 2. b so se v domišljiji sprehodili po cvetočem travniku, polnem žuželk.

V 3. a-razredu so pogrešali igranje s sošolci. Tudi njih je očarala prebujajoča se pomlad.

V 3. b so učenke in učenci razmišljali, katere lastnosti cenijo pri svojih sošolkah in sošolcih. Zanimivi, marljivi, čedni, ustvarjalni, hecni, pametni, hvaležni, veseli, prijazni, uspešni, zaljubljeni, pogumni, igrivi … takšni so učenci in učenke v 3. b in zato jim je skupaj lepše.

Čeprav učenci 4. razreda nimajo veliko časa za ustvarjanje v podaljšanem bivanju, je nekaj učenk 4. b razreda prispevalo svoje barvite izdelke.

Še več likovnih izdelkov pa krasi vitrine šolskih hodnikov.

Učencem so pri ustvarjanju pomagale učiteljice: Tina Praznik (1. a), Helena Vesel (1. b), Sandra Šeme (1. c), Maja Prebil (1. c), Irena Goričanec (2. a), Marija Perdih (2. b), Andreja Kovačić (3. a), Suzana Bunderšek (3. b), Nika Zrilić (3. b) in Mirjam Grad (4. b). Pri postavljanju razstave sta pomagali tudi Suzana Zgonec in Vesna Ražman.