PROSTOVOLJSTVO NA NAŠI ŠOLI

OŠ Prule že od leta 2014 sodeluje s prostovoljci, ki nudijo našim učencem učno pomoč. Letošnje šolsko leto je bilo izjemno na tem področju. Na šoli je bilo 22 prostovoljcev, ki so skupaj opravili 524 ur učne pomoči.

Največ potreb po pomoči je bilo v času šolanja na daljavo. Pomoč prostovoljcev je bila res v veliko podporo učencem, ki so se v tem času znašli v stiskah. Prostovoljci so pokazali veliko motivacije, odgovornosti, vztrajnosti, podpore in pozitivne energije pri učni, organizacijski in tehnični pomoči šolarjem.

Delovna skupina za prostovoljstvo na šoli je organizirala tudi 4 skupinska srečanja za vse prostovoljce z namenom podpore njihovemu delu in reševanja težav, ki so se pojavile med opravljanjem prostovoljskega dela.

V imenu vseh učencev, staršev in učiteljev se iskreno zahvaljujemo vsem, ki so prispevali svoj čas in znanje, da so pomagali našim učencem.