PRIJATELJI 5. c

Učenci so se z razredničarko večkrat pogovarjali o tem, kaj je prijateljstvo, zakaj je pomembno, kakšno vlogo ima prijatelj v šoli, razredu, v domači okolici. V sklopu razrednih ur so odigrali različne socialne igre, ob katerih so razvijali potrpežljivost, strpnost, sprejemanje, vključevanje in ugotavljali pomen pomoči drugim.

Zelo so uživali v igri skupinski izziv, ki so ga reševali skupaj, kot oddelek. Po končani igri so ugotovili, da se nekateri ne poznajo dobro, pa čeprav so že pet let sošolci. Pri igri so spoznali, kako reagirajo v določeni situaciji. Ugotovili so, da je komunikacija zelo pomembna, saj ob pomanjkanju te pogosto prihaja do nepotrebnih zamer. Večkrat se zgodi manjši prepir med učenci, ki pa se ga lahko z dobro komunikacijo hitro reši in prijateljstvo je še trdnejše.

Razredničarka je učencem pripravila kartice z različnimi motivi. Učenca z enakim motivom sta predstavljala par. Izmenjala sta si lepo misel, napotek prijateljstva, in jo zapisala na kartico. Tako so nastale kartice prijateljstva.

Učenci 5. c razreda so skupaj sestavili tudi pesem o prijateljstvu:

PESEM O PRIJATELJSTVU

PRIJATELJSTVO JE VEDA,

O KATERI VE VSAK IN SE GA ZAVEDA,

PRI KATERI SE VSAK KDAJ KREGA,

TAK JE PAČ POMEMBEN KORAK.

DA SE TO NE ZGODI,

SKUPAJ STOPIJO PRIJATELJI,

VČASIH DOBRI, VČASIH SLABI,

NA KONCU POKAŽEMO SE TA’ PRAVI.

PRIJATELJ JE TISTI, KI STOJI OB STRANI

IN TE PRED VSEM HUDIM BRANI,

KI TI POMAGA, KO JE NAJBOLJ TEŽKO

IN SE TI ZDI, DA  NIKOLI VEČ NE BO LAHKO.

PRJATELJSTVO JE KOT HARMONIJA PESMI,

KI NIKOLI SE NE KONČA,

IN VERJAMEMO, DA TO DRŽI,

DA TI PRIJATELJ OB STRANI STOJI.

PRIJATELJ JE OSEBA ENAKA KOT VSI,

V NJEM VIDIŠ NEKAJ POSEBNEGA LE TI,

PRIJATELJE JE NEKAJ ČESAR NIMA VSAK,

BREZ NJEGA ZA TEBE SVET NI ENAK.

DOBER PRIJATELJ POMENI TI VSE,

TUDI TI ŽALOSTEN SI, ČE GA KDAJ KAJ POTRE,

VEDNO SKUPAJ TIČITA DAN NA DAN ,

NA KONCU JE DAN ZA OBA RAZIGRAN.

PRAVI PRIJATELJ SE PO PREPIRU POBOTA,

TO PRAVI PRIJATELJ JE, DA NE BO POMOTA.

TO BILA JE OBRAZLAGA ZA PRIJATELJSTVO,

KI RES JE LEPA STVAR, IN TO ZELO.

Že pred časom pa so učenci 5. c pripravili scenarij, odigrali in posneli kratek film Kdo je pravi prijatelj.