ŠOLSKO ŠAHOVSKO TEKMOVANJE

V torek, 31. 5. 2022, je na OŠ Prule potekalo Šolsko šahovsko tekmovanje. Učenci so tekmovali v dveh skupinah, do 10 let in do 15 let. Skupaj je nastopilo 34 učenk in učencev. Na tekmovanju je sodila mojstrica Fide (Mednarodne šahovske zveze) in večkratna državna članska prvakinja, ga. Špela Kolarič.

V skupini do 10 let je 1. mesto osvojil Gordii Parshakov, učenec 2. b, z vsemi zmagami. 2. mesto

je osvojil Tadej Tomažin Košorok, učenec 3. b, in 3. mesto Erik Račič Krevelj, učenec 3. a.

V skupini do 15 let je 1. mesto zanesljivo osvojil Primož Dornik, učenec 9. a. Precej bolj napet je bil dvoboj za 2. in 3. mesto, saj je imelo več učencev ob zaključku odigranih partij enako število doseženih točk. Na koncu je odločal dodatni kriterij, t. i. Buchholz.

1. mesto je tako osvojil Jakob Bertole, učenec 8. a, 3. mesto pa je pripadlo Filipu Bračiću, učencu 8. c.

Čestitke!