GIBALNE SPRETNOSTI

V četrtek, 6. junija 2024, so imeli prvošolci športni dan z naslovom “Gibalne spretnosti”. Dogodek je trajal pet šolskih ur in potekal na različnih lokacijah – na velikem in malem igrišču ter v srednji telovadnici.

Otroci so se preizkusili v različnih dejavnostih, namenjenih pridobivanju motoričnih spretnosti, koordinacije ter hitrosti. Vsaka aktivnost je bila zasnovana tako, da je v zabavo in izziv, kar je otroke spodbudilo k aktivnemu sodelovanju.

Cilj športnega dne je bil predvsem, da otroci skozi igro in zabavo razvijajo svoje gibalne sposobnosti ter se navadijo na redno telesno aktivnost. Vsak otrok je pokazal izjemno zagnanost in veselje do sodelovanja, kar je prispevalo k uspešnosti celotnega športnega dne.