ZAČETEK BRALNE ZNAČKE

Branje za bralno značko je vsesplošno slovensko kulturno gibanje in prostovoljna dejavnost, ki učence spodbuja k branju in dviga bralno kulturo. Osnovni cilj branja za bralno značko je vzgojiti bralca, ki bo rad bral vse življenje. Branje za osvojitev Bralne značke se prične 17. septembra in traja do 2. aprila. Priporočilni bralni seznam za bralno značko lahko najdete tudi na šolski spletni strani.

17. september dan zlatih knjig je dan rojstva in smrti pisatelja Franceta Bevka in velja za uradni začetek branja za bralno značko po celotni Sloveniji. Kot že nekaj let, je tudi letos Društvo Bralna značka Slovenije ZPMS poskrbelo za obdaritev prvošolcev v Sloveniji in zamejstvu. Letošnji petošolci so dobili prav posebno zadolžitev – prvošolcem so prebrali in podarili slikanico Kako sta Bibi in Gusti prezvijačila hrib (avtorice Ide Mlakar Črnič, z ilustracijami Kristine Krhin).

Vesel dan zlatih knjig!