Šolski okoliš

Šola deluje v starejšem stanovanjskem predelu Ljubljane, na Prulah. Učenci prihajajo na prulsko šolo tudi iz drugih delov Ljubljane, šola organizira prevoz učencev od 1. do 5. razreda iz Črne vasi, Hauptmance in Lip. Ostali se pripeljejo z rednimi avtobusnimi linijami mestnega prometa (npr. 19 B).

Šolski okoliš Osnovne šole Prule: Brglezov štradon, Cimpermanova ulica, Črna vas, Dolgi breg, Gallusovo nabrežje, Gornji trg, Gruberjevo nabrežje, Grudnovo nabrežje, Hladnikova cesta, Hrenova ulica, Ižanska cesta, Janežičeva cesta, Karlovška cesta, Kobetova ulica, Levstikov trg, Lipe, Livada, Malova ulica, Merosodna ulica, Osojna pot, Peruzzijeva ulica, Praprotnikova ulica, Prijateljeva ulica, Privoz, Prule, Rakarska ulica, Reber, Roška cesta, Rožna ulica, Slavčja ulica, Sodarska steza, Stari trg, Stiška ulica, Sulčja ulica, Šivičeva ulica, Tesarska ulica, Tomišeljska ulica, Ulica na Grad, Vožarski pot, Vodna steza, Za Gradom, Zvezdarska ulica, Zvonarska ulica, Žabjak.