Likovne razstave

so na ogled v prostorih šole in Galerije OŠ Prule, Prule 13, 1000 Ljubljana.

Razstavni prostor je namenjen za:

• razstavljanje izdelkov učencev Osnovne šole Prule,
  • razstavljanje izdelkov učencev iz drugih osnovnih šol,
  • razstavljanje izdelkov skupin učencev,
  • razstavljanje izdelkov z likovnih natečajev, ki jih organizira šola in na katerih sodeluje šola,
  • razstavljanje del priznanih slovenskih likovnih ustvarjalcev z različnih področij (kiparstvo, slikarstvo, grafika, fotografija, vizualne komunikacije in oblikovanje).

Zainteresirani razstavljavci (šole in posamezni umetniki) na Svet galerije naslovijo svojo pisno vlogo z utemeljitvijo za razstavljanje.

Aktualne RAZSTAVE:

• 3. mednarodna razstava OTROŠKA GRAFIKA “Pod svobodnim soncem”

je na ogled  od 2. decembra 2022 do konca maja 2023 vsak prvi četrtek v mesecu od 16.00 do 19.00 v prostorih Galerije OŠ Prule.

Razstavljena so nagrajena grafična dela otrok od 5 do 16 leta, ki so nastala v okviru razpisanega 3. mednarodnega likovnega natečaja OTROŠKA GRAFIKA in so prispela  iz  vrtcev, šol in drugih izobraževalnih in umetniških ustanov iz Slovenije in petih tujih držav: Bolgarije, Bosne in Hercegovine, Hrvaške, Srbije in Rusije.

Vabljeni, da ob ogledu razstave najdete svoj košček svobode in ga ponesete v svet.

• UMETNOST NAS POVEZUJE

je razstava likovnih del učencev 4. do 9. razreda OŠ Prule, ki je nastala v okviru obeležitve kulturnega praznika 8. februarja in je na ogled do maja 2023.

Razstavljene risbe, slike in grafike so učenci ustvarjali pri rednem pouku LUM ter pri izbirnih predmetih in si jih lahko vsak delovni dan ogledate na glavnem šolskem stopnišču.

Arhiv RAZSTAV: