“Sprehod po šoli”

Učenki Ela Zaletel, 8. b, in Tara Doles, 8. c, sta v ponedeljek, 12. 11., in v torek, 13. 11., prvošolce popeljali na t. i. »sprehod po šoli«,  z namenom, da jih seznanita s prostori šole in zanimivostmi v zvezi s šolo. Dobili so se v matični učilnici, nato sta učenki vodili prvošolce do knjižnice, nadaljevali so v jedilnici, po šolskih hodnikih do telovadnic, mimo garderob in zaključili pred njihovo učilnico. Na vsaki postaji je prvošolce čakal papirnat zavitek, na katerem je bila zapisana uganka o prostoru, pred katerim so se nahajali. Ko so učenci  uspešno rešili uganko, sta jim Ela in Tara povedali še kakšen zanimiv podatek o šoli. Tako so učenci izvedeli, koliko je naša šola stara, kaj je bilo v prostorih šole pred leti, koliko je vseh knjig v šolski knjižnici, koliko je vseh učencev na šoli, za koliko šol kuhajo naši kuharji in še in še. Ob koncu poligona je učence pričakalo vabilo na uradni sprejem v šolsko skupnost.

Upajmo, da so prvošolci Elo in Taro dobro poslušali in si veliko zapomnili, saj bomo na sprejemu preverili, kako dobro poznajo našo šolo.

»Tam police stojijo, besede v zraku visijo in knjige imajo, ki vam jih lahko dajo.«

Prvošolci so izvedeli, koliko je stara šola in koliko je vseh učencev na šoli.

»Kje tečemo, se lovimo, igramo in žogo odbijamo?«

Ela sprašuje: »Ali veste, koliko telovadnic je na naši šoli?«