Informativa

V petek, 24. 1. 2020, in  v  soboto, 25. 1. 2020, bo od  9. do 18. ure na  Gospodarskem razstavišču  potekala  Informativa. Informativa je sejem izobraževanja in poklicev. Namenjena je učencem in dijakom, ki bodo tako imeli priložnost, da še pred informativnim dnevom zberejo informacije, ki jih potrebujejo za odločitev o nadaljnem šolanju.

Na Informativi bodo predstavljeni izobraževalni programi srednjih šol, višjih, visokih šol in fakultet, različni poklici … Sodelovale bodo različne srednje šole, visoke šole, fakultete, javni zavodi in druge institucije.

Vstop na prireditev je brezplačen. Za ogled prireditve se učenci odločijo prostovoljno in se je tudi udeležijo sami ali skupaj s starši (šola namreč obiska prireditve ne bo organizirala). Predlagamo, da se Informative udeležijo v času izven pouka. V primeru, če se bodo udeležili prireditve v času pouka, morajo starši vnaprej napisati opravičilo. Odsotnosti od ocenjevanja znanja ali drugih šolskih obveznosti ne bomo opravičili.

Več informacij o prireditvi lahko najdete na spletni strani http://www.informativa.si/