Vpis v 1. razred

Starši vpišejo otroka v prvi razred v šoli, kjer ima otrok stalno oz. začasno prebivališče (matična šola). Vpis poteka v mesecu februarju. Datumi vpisa so javno objavljeni.

Prepis otrok iz drugih šolskih okolišev poteka na naslednji način: Starši vpišejo otroka v matično šolo. Na želeno šolo oddajo vlogo za prepis (v roku 14 dni po vpisu). O rešitvi vloge za prepis so starši pisno obveščeni. Obvesti jih želena šola, ki pa mora prej pridobiti soglasje matične šole.

Vpisujemo otroke, ki imajo bivališče v šolskem okolišu OŠ Prule. Če starši želijo vpisati otroka v našo šolo, pa ne stanujejo v našem šolskem okolišu, morajo vpis opraviti v osnovni šoli, kamor sodijo, na našo šolo pa naslovijo vlogo za prepis. Starši so o rešitvi vloge pisno obveščeni.

Vloga za prepis otroka je dostopna na spletni strani šole (zavihek Za starše – Obrazci in vloge – Vloga za prepis otroka).