OTROŠKA GRAFIKA

je projekt, ki je v slovenskem šolskem prostoru edinstven in hkrati že tudi tradicionalen, saj je svojo pot začel v letu 2011, ko je OŠ Prule praznovala 100 obletnico.

Od leta 2014 dalje se projekt izvaja v okviru delovanja Galerije OŠ Prule in zajema več različnih aktivnosti:

1.

Šola najprej razpiše likovni natečaj OTROŠKA GRAFIKA, ki zajema mednarodno sodelovanje vrtcev, šol in drugih izobraževalnih in likovnih ustanov, ki prispevajo likovna dela svojih gojencev iz področja umetniške grafike.

2.

Prispela grafična likovna dela se evidentira in razporedi v tri starostne skupine:

• I. 5–8 let
  • II. 9–12 let
  • III. 13–16 let

3.

Mednarodna strokovna komisija izmed vseh prispelih del izbere originalne grafične liste, ki se uvrstijo na razstavo, med njimi pa v posamezni starostni skupini izbere likovna dela, ki so nagrajena z zlato in srebrno plaketo.

4.

Izbrana in nagrajena dela so predstavljena v knjižnem in spletnem katalogu, ki ga oblikuje priznana slovenska oblikovalka in ilustratorka Hana Stupica.

5.

Zaključek projekta je odprtje likovne razstave s podelitvijo plaket in priznanj  nagrajenim mladim likovnim ustvarjalcem.

OTROŠKA GRAFIKA 2022

OTROŠKA GRAFIKA 2016