O galeriji

OŠ Prule se od 24. aprila 2014 ponaša tudi z lastno galerijo.

Ideja o lastni likovni galeriji je nastala na pobudo gospe Maruše Stupica, sopotnice  umetnostnega zgodovinarja in likovnega kritika Zorana Kržišnika, in takratnega ravnatelja šole, gospoda Dušana Merca, velikega ljubitelja umetnosti in kulture.

[ngg src=”galleries” ids=”7″ display=”basic_imagebrowser”]

V likovni delavnici učenci likovno ustvarjajo v različnih likovnih tehnikah in z različnimi materiali v okviru rednega pouka likovne umetnosti, izbirnih predmetov in likovnega krožka, občasno pa tudi na popoldanskih likovnih delavnicah s področja slikanja, grafike in kiparstva.

Kabinet je namenjen hrambi materiala in delovnih pripomočkov za ustvarjanje ter za pripravo razstav, v depoju pa so shranjena likovna dela različnih ustvarjalcev.

Razstavni prostor je namenjen likovnim razstavam učencev OŠ Prule in učencem drugih šol ter tudi  razstavam slovenskih likovnih ustvarjalcev.

Galerija je prav poseben prostor na naši šoli:

• je prostor, v katerem domišljija dobi pisana krila in srce zatrepeta ob pogledu na številne in raznolike likovne stvaritve;
  • je prostor,  v katerem pozabimo na čas in se ob praktičnem likovnem ustvarjanju prepustimo toku dogajanja;
  • je prostor, v katerem se lahko prepustimo ustvarjalnemu navdihu, ki nas v tistem trenutku zajame.