Ocenjevanje znanja na daljavo

Spoštovani starši.

Upamo, da ste si v tem tednu vsaj malo odpočili in pozabili na šolske obveznosti. Verjetno ste preko medijev seznanjeni z novico, da naj bi se z 18. 5. 2020 učenci postopoma začeli vračati v šolo, in sicer najprej učenci 1., 2. in 3. razreda. 25. 5. 2020 naj bi se v šolo vrnili tudi devetošolci. Vsi ostali razredi bodo predvidoma šolanje v tem šolskem letu zaključili na daljavo.

Ko bo šola prejela ustrezna navodila ter se organizacijsko pripravila na nove okoliščine, vas bomo o tem obvestili.

Do tedaj pa vas bolj natančno seznanjamo s postopki pridobivanja ocen, in sicer:

1. do 3. razred

Razredniki so pripravili načrt ocenjevanja, iz katerega je razvidno, kateri standardi bodo ocenjeni, kdaj in na kakšen način. V primeru, da je kriterij ocenjevanja zaradi izvedbe na daljavo kakorkoli prilagojen, je to pojasnjeno (v primeru, da je kriterij enak kot prej, to ni posebej navedeno).

Ne glede na to, ali se učenci 18. 5. 2020 vrnejo v šolo ali ne, bodo pridobili ocene skladno z datumi, ki so navedeni v načrtu ocenjevanja. V primeru pouka v šoli so možne spremembe v načinu izvedbe ocenjevanja in urah ocenjevanja.

Načrte ocenjevanj vam bodo posredovali razredniki na način, kot vam sicer posredujejo ostale informacije in gradivo.

4., 5. razred

6. do 8. razred

V spletni učilnici vsakega oddelka je na vrhu dodana rubrika OCENJEVANJE. S klikom na napis se vam odpre urnik ocenjevanj in preverjanj znanja. S klikom na posamezni predmet se vam izpiše, katera učna tema bo ocenjena, kriteriji ocenjevanja in druge posebnosti ocenjevanja. Vse rubrike bodo izpolnjene najkasneje do 6. 5. 2020.

Razredniki vam bodo najkasneje 4. 5. 2020 preko elektronske pošte posredovali tudi seznam vseh individualnih ocenjevanj za vašega otroka.

1. razred

Ne glede na to, ali se učenci 25. 5. 2020 vrnejo v šolo ali ne, bodo pridobili ocene skladno z datumi, ki so navedeni v načrtu ocenjevanja. V primeru pouka v šoli so možne spremembe v načinu izvedbe ocenjevanja in urah ocenjevanja.

Vsi se bomo potrudili, da bo ocenjevanje za učence čim manj stresno. Potekalo bo na učencem že poznane in preizkušene načine po predhodnem utrjevanju in preverjanju znanja. Število ocen je skrčeno, pri razporeditvi ocenjevanj po tednih so bili učitelji pozorni na to, da je čim bolj enakomerna. Večina učiteljev predmetne stopnje bo reševanje kviza spremljala preko video konference Zoom, tako da bo učitelj sproti zaznal morebitne težave in jih učencu – čim bo mogoče – pomagal odpraviti. Seje bodo predvidoma snemane in po izvedbi ocenjevanja znanja tudi izbrisane.

Verjamemo, da bomo kljub vsem izzivom in nenehnim spremembam to šolsko leto uspešno zaključili.  Poleg znanja šolskih predmetov bomo gotovo vsi pridobili tudi številna druga spoznanja in razvili različne veščine, ki so morda še pomembnejše od zapisanih ciljev v učnem načrtu.

Maja Mehle, ravnateljica