BREZPLAČNA E-KNJIGA KORONAVIRUS

Založba Morfemplus in angleška založba Nosy Crow sta pripravili digitalno knjigo z naslovom Koronavirus in podnaslovom Knjiga za otroke avtoric Elisabeth Jenner, Kate Wilson in Nie Roberts, v prevodu Mojce Žnidaršič, in zagotovili, da je vsakemu otroku in vsaki družini dostopna brezplačno.

Gre za knjigo vprašanj in odgovorov o koronavirusu in ukrepih za zajezitev njegovega širjenja, ki jo je za otroke ilustriral Axel Scheffler (tudi ilustrator knjig o Zverjascu). Besedilo je strokovno pregledal dr. Graham Medley, profesor za raziskovanje nalezljivih bolezni na šoli za higieno in tropsko medicino v Londonu.

Knjiga pomaga otrokom razumeti, kaj se dogaja, jih pomirja in na koncu razveseli, da se bodo kmalu lahko spet družili s prijatelji.
Za popestritev v dneh, ko so otroci doma skupaj z ostalimi družinskimi člani, knjigo lahko najdete in berete v Morfemovi čitalnici, na Soundcloudu, Youtubu, Facebooku ali Instagramu.

Povezava do knjige