ORIENTACIJSKI POHOD TRETJEŠOLCEV

Tretješolci so imeli v petek, 19. 4. 2024, prav posebno nalogo – znanje orientacije, ki so ga pridobivali v zadnjem tednu, so morali tudi uporabiti in izkazati v naravi. Odpravili so se na Grajski grič. Da jim je bila pot zanimiva, so jim učiteljice pripravile različne naloge. Za vsako opravljeno nalogo pa so skupine dobile listek z delom besedila.

Ob prihodu na cilj so bili želodčki že zelo lačni. Posamezne skupine je pred malico čakala še zadnja naloga – listke z besedili so morali urediti v pravo zaporedje – nastala je uganka, ki so jo morali razvozlati. Seveda je uspelo prav vsem. Za nagrado so si prislužili sladko presenečenje.

Po malici so jim učiteljice pokazale, da si kompas lahko naredijo tudi sami. Ko so ga izdelali, so njegovo delovanje preverili še s pravim kompasom.

Učiteljice so prepričane, da se učenci s takim znanjem orientacije ne bodo nikoli izgubili.