USTVARJALNICE

Petošolci so pri pouku likovne umetnosti ustvarjali v delavnici, pri kateri so naredili denarnico iz odpadne embalaže. Poleg izvirnih idej, ustvarjalnih navdihov je bila za dokončanje izdelkov potrebno tudi veliko dobre volje in vztrajnosti.

Za izdelavo EKO DENARNICE so potrebovali:

• tetrapak
  • spenjač
  • škarje
  • samolepilni ježek
  • PVCizolirni trak

Denarnica je narejena, še nekaj evrov in centov in odhod v trgovino po čokolado je mogoč.

Pouk gospodinjstva so učenci 5. c-razreda zasnovali nekoliko drugače, bolj praktično, zabavno in izvirno. Odločili smo se, da organizirajo ŠIVALNICO. Kaja in Anja, njihovi modni kreatorki, sta s seboj prinesli šivalna stroja in sošolkam in sošolcem pomagali pri šivanju glavnih šivov.

Najprej so naredili kroje iz papirja za nahrbtnike, puščice, etuije za mobije, brezrokavnike idr. Sledil je razrez blaga in filca. Potem pa estetsko šivanje na roke.

Nastali so čudoviti izvirni izdelki, med katerimi niso manjkale niti aktualne zaščitne maske.

“Ustvarjalnost – sedanji trenutek, ki ustvarja prihodnost”.

Vir citata: https://sl.birmiss.com/citati-o-ustvarjalnosti-lepe-citati-citati-iz-velikih-moz-del/