UKREPI 15. 11. 2021

1. Izpolnjevanje pogoja PCT

Pogoj PCT morajo izpolnjevati vsi zaposleni, obiskovalci in učenci, stari 12 in več let.

Za dokazovanje pogoja PCT se mora oseba izkazati z veljavnim dokumentom (osebna izkaznica, potni list, vozniško dovoljenje) in razpolagati z enim od dokazil prebolevnosti oz. cepljenja.

2. Samotestiranje (velja od 17. 11. 2021)

Samotestiranje opravijo vsi učenci osnovne šole (1. do 9. razred), razen če izpolnjujejo pogoj prebolevnosti, cepljenja, testiranja s testom PCR ali testom HAG in slednje izkažejo z ustreznim potrdilom.

Testiranje se opravi pod nadzorom strokovnega delavca trikrat tedensko: v ponedeljek v času razredne ure (4. do 9. razred) oz. v času 1. ure (1. do 3. razred) ter ob sredah in petkih med 1. šolsko uro.

Učenci ob vsakem napovedanem samotestiranju s seboj prinesejo HAG test, ki ga prevzamejo v lekarni.

Pogoj za samotestiranje je predhodno pisno soglasje staršev.

V primeru pozitivnega testa gre učenec v sobo za izolacijo, starši pa so obveščeni, naj pridejo ponj.

3. Zaščitne maske

• Uporaba zaščitne maske je obvezna za vse učence 1. do 9. razreda.
  • Nujna je uporaba zaščitne kirurške maske ali maske tipa FFP2.
  • Učenci vseh razredov morajo masko nositi ves čas, razen pri pouku športa in v času, ko jedo zajtrk, malico oz. kosilo.

4. Razkuževanje

Ob vstopu v šolo je obvezno razkuževanje rok. V primeru alergij otrok o slednjih obvesti dežurnega delavca.

5. Nestrinjanje staršev z ukrepi

Učenci, katerih starši ne soglašajo z veljavnimi ukrepi, se izobražujejo na daljavo.