EKIPNO PRVENSTVO OSNOVNIH ŠOL LJUBLJANE V ŠAHU

V petek, 1. aprila 2022, je na OŠ Janka Modra potekalo ekipno prvenstvo osnovnih šol Ljubljane v šahu. V skupini fantov do 12 let sta nastopili tudi dve ekipi OŠ Prule. Večina učencev je prvič sodelovala na šahovskem tekmovanju, zato je bilo predvsem v uvodnem kolu čutiti nekaj nemira in začetne treme.

1. ekipa v postavi Matevž Kočevar (5. b), Miloš Djurić (5. b), Erik Račič Krevelj (3. a) in Tadej Tomažin Košorok (3. b) je na koncu osvojila odlično 4. mesto.

Tadej Tomažin Košorok je dosegel vseh 7 zmag,  Erik Račič Krevelj pa 4 zmage in remi.

2. ekipa v postavi Nikita Simonov (5. b), Mark Černe (5. c), Bor Vilfan Kožuh (5. c), Maks Petrovčič (3. b) in Dominik Mohar (5. b) je predvsem nabirala turnirske izkušnje. Največ točk je osvojil Maks Petrovčič.

Obe ekipi sta delovali zelo povezovalno. Učenci so pridobili marsikatero novo izkušnjo, predvsem pa stkali nova prijateljstva.