POSAMIČNO PRVENSTVO OSNOVNIH ŠOL LJUBLJANE V ŠAHU

V petek, 25. novembra 2022, je na OŠ Vič potekalo Posamično prvenstvo osnovnih šol Ljubljane v šahu. Sodelovalo je tudi 8 učencev OŠ Prule.

V skupini fantov do 12 let je učenec 3. b, Gordii Parshakov, osvojil odlično 3. mesto v konkurenci 34 tekmovalcev in se uvrstil na državno osnovnošolsko prvenstvo, ki bo potekalo 7. januarja 2023. V sedmih partijah je osvojil 5 zmag in 1 remi.

Gordii Parshakov, učenec 3. b (desno)

Po 4 točke so osvojili Matevž Kočevar (6. b), Tadej Tomažin Košorok (4. b) in Lovro Markač (5. b). Učenca 6. b, Dominik Mohar in Oskar Gregorski, sta tekmovanje končala s 3 zmagami.

Matevž Kočevar, učenec 6. b (levo spredaj), Gordii Parshakov, učenec 3. b (desno spredaj) in Oskar Gregorski, učenec 6. b (desno zadaj)

V skupini fantov do 15 let je učenec 7. b, Lan Činkole, kljub neugodnim nasprotnikom dosegel 4 zmage, učenec 9. a, Jakob Bertole, pa 3 zmage.

Lan Činkole, učenec 7. b (drugi z desne)

Jakob Bertole, učenec 9. a (levo)

Vsem iskrene čestitke za dobre borbe in osvojene zmage, Gordiiju pa želimo uspešen nastop na državnem prvenstvu!

Šahisti OŠ Prule