ORKESTER IZVIRNIH INŠTRUMENTOV

Res poseben dan so imeli prvošolci v ponedeljek, 12. 4. 2021, saj so imeli kulturni dan. Veselje ob ponovnem snidenju celega razreda se je pomešalo z veseljem do glasbe, muziciranja, kulturnega udejstvovanja na posnetem, a kljub temu izredno zanimivem koncertu, ki so ga pripravili učenci Konservatorija za glasbo in balet Ljubljana.

Učiteljice so se najprej z učenci pogovorile o kulturnih ustanovah, programih, ki jih izvajajo, ter različnih umetnikih, ki so tam zaposleni. Predstavile so glasbeno šolo in povedale, kdo jo lahko obiskuje. Ob slikovnem gradivu so tudi predstavile inštrumente orkestra. Koncert je bil voden, poleg prijetne otroške ter klasične glasbe so prvošolci temeljito spoznali tudi inštrumente v orkestru – kako so sestavljeni ter kako se imenujejo deli inštrumentov.  Ob tem so spoznali tudi nekatere nove inštrumente (tudi ljudska glasbila), s katerimi se še niso srečali v življenju, ter različne zvrsti plesa.