32. NACIONALNI OTROŠKI PARLAMENT: MOJA POKLICNA PRIHODNOST

V ponedeljek, 11. aprila 2022, je v veliki dvorani Državnega zbora RS potekalo zasedanje 32. nacionalnega Otroškega parlamenta v okviru Zveze prijateljev mladine Slovenije (ZPMS).

Učenec 8. b-razreda, Filip Demšar, je bil zelo uspešen, saj je bil eden od 111 mladih parlamentarcev iz vse Slovenije, ki so razpravljali o osrednji temi Moja poklicna prihodnost oz. petih podtemah, in sicer Moj poklic: skrbi, pričakovanja, znanja in veščine; Poti do mojega poklica; Poklici sedanjosti in poklici prihodnosti; Slovenija, Evropa, svet – pozitivno, negativno, zanimivo; Vpliv covida-19 na izbiro poklica.

Uvodoma jih je pozdravil predsednik Državnega zbora Republike Slovenije, g. Igor Zorčič. Spodbudne besede sta mladim parlamentarcem namenila tudi predsednica ZPMS, ga. Darja Groznik, in predsednik Republike Slovenije, g. Borut Pahor.

Za temo 33. nacionalnega Otroškega parlamenta, ki bo potekal v prihodnjem šolskem letu, so mladi parlamentarci izbrali Duševno zdravje otrok in mladih (76 glasov).

Foto ZPMS: Katja Pokorn