TEKMOVANJE ELASTOMOBILOV

V soboto, 26. marca 2022, je na Kongresnem trgu v Ljubljani potekalo tekmovanje elastomobilov, ki ga organizira Hiša eksperimentov. Se sprašujete, kaj je elastomobil? Elastomobil je vozilo, ki ga poganjajo dve elastiki in vzmet. Zmagovalno vozilo je tisto, ki prevozi najdaljšo razdaljo po rahlem klancu navzgor.

Tekmovanja sta se udeležili dve skupini, ki sta v prejšnjih dveh mesecih izdelali svoj elastomobil. Udeležba na tekmovanju je učencem dala zagon, da bodo v naslednjem letu izdelali še bolj premišljen pogon. Po tekmovanju so tekmovalci obiskali tudi Hišo eksperimentov, kjer so ob interaktivnih in zabavnih eksperimentih spoznavali fizikalne zakonitosti.

Na tekmovanju je važno sodelovati. Z nekoliko sreče je bila prav za nagrado “Na tekmovanju je važno sodelovati” izžrebana prulska skupina z imenom Gapice. Nagradni obisk mobilne ekipe Hiše eksperimentov na Osnovni šoli Prule bo tako za en dan spremenila šolo v center znanosti.

Fotografije je posnel Gregor Čuk, skupinsko pa Domen Pal.