PROJEKT RASTEM S KNJIGO ZA SEDMOŠOLCE

Tudi letos poteka nacionalni projekt spodbujanja bralne kulture »Rastem s knjigo«. Z njim se skuša sedmošolce motivirati za branje mladinskega leposlovja slovenskih avtorjev ter jih spodbuditi k obiskovanju splošnih knjižnic. Letos je projekt Rastem s knjigo potekal v šolski knjižnici. Za darilo učencem 7. razreda je bila izbrana knjiga Kako dolg je čas pisatelja Mateta Dolenca z ilustracijami Ane Maraž.

Ob obisku šolske knjižnice so učenci spoznavali knjižnično-informacijsko znanje, govorili so o splošnih knjižnicah in COBISS-u, seznanili so se z najkakovostnejšim mladinskim leposlovjem ter poslušali predstavitev avtorja in ilustratorke podarjene knjige ter si pogledali video o njej. Avtor knjige, Mate Dolenc, je znan po tem, da v knjigah na zabaven način predstavi življenjske modrosti ter opozarja na pomembnost ekološkega ravnanja. Na koncu ure je vsak sedmošolec dobil svoj izvod knjige Kako dolg je čas.