PETEK JE DAN ZA POHOD

Po koncu delovnega dne se učiteljice usedejo na kavč in pogledajo poročila. Ooo, poglej, poglej, napoved vremena kaže, da bo petek lep in mrzel – kot nalašč za športni dan. Kam? Kdaj? Kako? S kom?  Vse to se je porajalo v njihovih glavah, ko je nekaj potrebno načrtovati na daljavo. Padla je ideja. Mostec, ker je bilo tako načrtovano že na začetku šolskega leta. Pripravijo gradivo, ga vstavijo v spletne učilnice in o tem obvestijo otroke na srečanju preko Zooma.

Učiteljice so se strinjale s starši, da so lahko šli tudi kam drugam, saj namen pohoda v tem primeru ni bil končna destinacija, temveč  so bili to rekreacija, druženje družinskih članov, sprememba okolja, veselje, dihanje svežega zraka in trenutki, ko morebitne skrbi uidejo stran.

Starši so v spletno učilnico vstavili fotografije in nastali so trije lepi kolaži. Vsaka fotografija govori svojo zgodbo, je edinstvena in posebna. Nasmeški otrok v teh trenutkih pomenijo veliko. Še na veliko takih pohodov!