ORKESTER PRVOŠOLCEV

V ponedeljek, 1. 6. 2020, so imeli prvošolci še en kulturni dan. Veselje ob ponovnem snidenju celega razreda se je pomešalo z veseljem do glasbe in muziciranja.

Za izhodišče in navdih za kasnejše lastno ustvarjanje so si učenci ogledali posnetek koncerta učencev Konservatorija za glasbo in balet Ljubljana z naslovom Glasbena matineja malo drugače. Ob tem so spoznali tudi nekatere nove inštrumente, s katerimi se še niso srečali v življenju, ter različne vrste plesov.

S seboj v šolo so prinesli male inštrumente, ki so jih v času šolanja na daljavo izdelali doma. Le-te so predstavili in na njih ponosno zaigrali. V skupinah so pripravili glasbeno spremljavo za pesem ali kratko zgodbo. Muzicirali, peli in igrali so kar na šolskem igrišču, tako je bilo veselje še večje.