STARA ŠOLA ZA NAJMLAJŠE

V petek, 14. 2. 2020, so se drugošolci odpravili v Slovenski šolski muzej, kjer jih je čakala »gospodična učiteljica« in jih popeljala v šolo iz časa avstro-ogrske monarhije. Valentinovo  2020, se je tako spremenilo v 14. svečan 1900. Učenci in gospodična učiteljica so bili temu primerno tudi oblečeni, učenci so sedeli vzravnano v lesenih klopeh in imeli pred seboj samo majhno tablico, kredo in gobico. Učilnica se je precej razlikovala od današnje in tudi strogost učiteljice s šibo v roki učencev ni pustila ravnodušnih. Kljub temu da so učenci imeli možnost videti in slišati, kako zelo drugačna je bila šola pred več kot sto leti, se določene stvari niso kaj dosti spremenile. Učenci so tako računali do 100 s pomočjo ruskega računala, občudovali pa so lahko tudi zvezek s pisanimi črkami za takratni predmet lepopisje.

Polni novih vtisov so se učenci počasi vračali proti današnji, prijaznejši šoli in skočili v začetek zimskih počitnic.