PROSTO PO PREŠERNU

Takole poljubno, brez načrta, prepuščajoč se trenutku so se osmošolci v okviru kulturnega dne v petek, 24. januarja 2020, lotili Franceta Prešerna. No, ravno tako ne, to je bil le naslov gledališke predstave, ki jo je pripravil Zavod Margareta Schwarzwald, gostila pa Štihova dvorana Cankarjevega doma.

Trije igralci so preigravali različne Prešernove like ter z igro in songi poezijo največjega slovenskega pesnika približali mladim gledalcem. Pred ogledom so se prulski osmošolci poizkusili v režiji in igri odlomka iz dela Alenke Goljevšček Kermauner Srečna draga vas domača, po ogledu predstave pa so v mini premieri odigrali naučeno.

Vir fotografije s predstave: https://www.margareta.si/prostopopresernu/

Učenki Vita Prelog Kristavčnik iz 8. c in Pia Meden iz 8. a-razreda sta bili Urška in inženir Zelenko Povoden, ki ugotavljata, kako povrniti pesniku Francetu Prešernu slavo in predvsem srečo v ljubezni.

Nekaj predlogov sta našli tudi učenki Hanna Kordić in Lina Selan iz 8. a-razreda.