NADALJEVANJE PROJEKTA »KUHINJE SVETA«

Z januarjem nadaljujemo s projektom »Kuhinje sveta«, s katerim smo na pobudo Šolske skupnosti začeli v lanskem šolskem letu. Učenci so izrazili željo, da bi lahko še naprej okušali tujo kuhinjo. Podali so številne predloge glede držav in vrste hrane.

Med predlogi je prevladovala ameriška hrana, zato so bile Združene države Amerike izbrane za državo meseca januarja.

Učenki Brina Hlebanja Zore in Zala Pirc iz 6. a sta pripravili plakat z značilnostmi ameriške hrane, ki jo bodo učenci lahko jedli nekajkrat v mesecu januarju za malico ali kosilo.

Učenka Dea Oven iz 8. a skrbi za redno fotografiranje ameriške hrane, ko je le-ta na jedilniku.

V petek, 10. 1. 2020, so učenci za malico jedli hamburger s kečapom, solato in paradižnikom …

… v petek, 17. 1., pa hot dog z omako.

O izbranih državah in hrani v naslednjih mesecih vas bomo redno obveščali pod zavihkom »Šolska skupnost –> Projekt Kuhinje sveta«. Spremljajte nas!