KULTURNI DAN ZA UČENCE DRUGE TRIADE

V sredo, 16. 10. 2019, so si učenci 4., 5. in 6. razreda v Gallusovi dvorani Cankarjevega doma ogledali simfonično matinejo z naslovom Čudoviti svet glasbil.

Benjamin Britten je za otroke napisal skladbo Vodnik po orkestru, skozi katero so učenci spoznavali skupine glasbil in prepoznavali zvoke posameznih glasbil, poslušali temo in njene variacije. Voditelj jih je seznanil s pojmi orkester, dirigent, partiture, tema, variacija, fuga in simfonija. Poslušali so še 1. stavek Dvořákove 9. simfonije in avtorsko skladbo najstnika Davida Saboja, ki jo je tudi zaigral na harmoniko.

Učenci so se naučili brati koncertni spored. Spoznali so izvajane skladatelje in nastopajoče izvajalce na koncertu.

Učenci, obiskovalci in poslušalci glasbene matineje, pa so bili tudi sami ustvarjalni. V šoli so po svojem izboru narisali glasbilo in njegovo različico, doma pa napisali še svoje mnenje o doživljanju koncerta.