PREDAVANJE RDEČA LUČ ZA STARŠE

Starši so tisti, ki svoje otroke prvi naučijo varnega vedenja v prometu. S svojim vedenjem pomembno vplivajo na otroke. Šele ko sami pravilno ravnajo v vsakodnevnih situacijah in ko ustrezno poskrbijo za vzgojo in varnost svojih otrok, otrokom predstavljajo dober zgled.

Temeljno sporočilo predavanja, ki ga bodo izvedli ambasadorji Zavoda Varna pot,  je: Otroci delajo, kar vidijo! Bodimo jim dober zgled.

Namen je starše opogumiti, da začnejo razmišljati o napačnih prepričanjih in ravnanjih ter da postanejo z besedo in z dejanji zgled prometne varnosti svojim otrokom.

Na predavanju bodo starši lahko sodelovali v razpravi, kritično vrednotili problematiko prometne varnosti, predstavljena pa jim bo tudi osebna izpoved staršev, ki sta v prometni nesreči izgubila otroka.

Zaradi lažje organizacije vas prosimo, da se na predavanje predhodno prijavite na tem mestu.