V 1. RAZREDU ZAIGRAJO PRAVLJICO MALI RAKEC

V sredo, 25. 1. 2023, so imeli učenci oddelkov 1. razreda kulturni dan z naslovom Zaigrajmo pravljico. Spoznali so se s kamišibajem, posebno obliko pripovedovanja zgodb ob slikah.

Poslušali so zgodbo o Malem rakcu in se o njej pogovorili, nato so po skupinah načrtovali uprizoritev pravljice. Najprej so se dogovorili, katere prizore iz zgodbe bodo ilustrirali, jih skicirali in uredili v zaporedje. Sledilo je ustvarjanje na papir večjega formata, še prej pa so izbrali likovno tehniko.

Po končanem delu je sledila vaja, nato pa so se prelevili v prave »kamišibajkarje« in pravljico tudi zaigrali.

Učenci so pri delu uživali in čeprav so se s podobno nalogo srečali prvič, jim je s skupnimi močmi in sodelovanjem uspelo ustvariti enkraten končni izdelek.

Bravo, prvošolci!

Učenci in učenke 1. b