PRVI ŠOLSKI DAN

Prvi šolski dan je vsako šolsko leto prav poseben dan za vsakega šolarja. Ta dan je za šolarje lahko čaroben, malce strašljiv, lahko ima vonj po jeseni, dežnih kapljicah, novih učbenikih brez zavihanih ušes, nepopisanih zvezkih, po pričakovanju in vznemirjenju …

Prav poseben pa je bil tudi za prvošolce Osnovne šole Prule, saj so prvič vstopili skozi glavna vrata v mogočno stavbo prulske šole.

Nekatere oči so žarele, druge so samo prestrašeno opazovale, tretje so iskale zavetje pri starših.

Da je bil prvi šolski dan res nekaj posebnega, so učiteljice oddelkov prvega razreda skupaj z ravnateljico in šolskim bendom poskrbele, da so se vsi metuljčki in strahovi hitro sprevrgli v nasmejane, nadobudne, srečne oči, ki komaj čakajo, da spoznajo svojo učilnico.