MI VSTAJAMO, JADRAMO KAKOR GALEBI NA POT

Osnovna šola Prule v šol. l. 2021/22 praznuje 110-letnico svojega obstoja, ko je šola predvidena tudi za prenovo. V ta namen, da ujamemo in ohranimo naš trenutek in podobo šole iz tega časa, je nastal film v treh delih, ki prikazuje utrinke na šoli – v vseh prostorih, v vseh oddelkih šole, pri vsej paleti dejavnosti, ki odražajo utrip OŠ Prule. Posnet je bil v maju in juniju 2021.

Rdeča nit je vsebina knjige Bratovščina Sinjega galeba, pisatelja, pesnika in politika Toneta Seliškarja, ki je bil 19 let tudi učitelj ročnih del na Osnovni šoli Prule, saj prikazuje vrednote, ki so večne – povezovanje, odprtost, prijateljstvo, pripadnost, premagovanje ovir, mostove do drugih in drugačnih …

Posnetke povezujejo motivi iz pesmi z istoimenskim naslovom Toneta Pavčka, nastale za TV-nadaljevanko Bratovščina Sinjega galeba.

1. del:

Sofia in Prulski most v bližini šole, ki povezuje Prule s Trnovim