VALENTINOVO V KLEPETALNICI

14. 2. 2020, na valentinovo, so osmošolke Pika Nika, Ronja in Aliče povabile predstavnike 5. b, da se jim med rekreativnim odmorom pridružijo v klepetalnici na delavnici za valentinovo.

Ker je klepetalnica nastala v sklopu projekta First Lego League, je bila tudi valentinova delavnica v povezavi z lego kockami. Po dva prijatelja sta se spopadla z lego izzivi, ki so bili priložnosti primerno povezani s srčki in prijateljstvom.

V prvem izzivu je bilo potrebno iz lego kock zgraditi srce.

Pri drugem izzivu so prijatelji morali popeljati frnikolo skozi labirint v obliki srca.

V zadnjem izzivu pa so učenci izdelali  lego voščilnico za valentinovo in vanjo napisali lepo sporočilo nekomu, ki ga imajo radi.

Ob koncu delavnice so petošolci povedali, da jim je bilo v klepetalnici lepo. Jasno, ko pa so jih poleg ljubezni in prijateljstva greli tudi prijetni sončni žarki. Vzdušje v klepetalnici na prostem je bilo zares čudovito.