ŠOLA V NARAVI ZA DRUGOŠOLCE

Pred decembrskim prazničnim oddihom so se drugošolci odpravili v šolo v naravi v Črmošnjice, v majhno, mirno vasico v Beli krajini. Učenci 2. a in 2. b so tam bivali od 16. 12. do 18. 12., učenci 2. c pa so prišli za njimi in ostali tam do 20. 12. 2019.
V treh dneh so se učenci naučili veliko stvari in doživeli marsikaj, tudi kaj nepričakovanega.
Veliko časa so učenci preživeli zunaj ob domu CŠOD Lipa. Ogledali so si vremensko hišico, merili temperaturo zraka, se sprehodili skozi vasico do »stare šole«, igrali zabavne športne igre in preproste igre svojih prednikov ali pa se le kratkočasili na otroških igralih.

Tudi v domu so potekale raznolike dejavnosti. Učenci so se preizkusili v žebljanju in naredili vsak svoj izdelek in iz legokock  poskušali izdelati čim hitrejša vozila. Ogledali in pomerili so značilne belokranjske narodne noše. Tridnevno bivanje in druženje v Črmošnjicah pa popestrili še z družabnimi igrami.

Kakšna skrivnost pa naj le ostane samo v spominih naših drugošolcev …