OGLED VAJE PRED PREMIERO PREDSTAVE »CTRL.SHIFT.ESC.«

Plesni teater Prule je prijazno povabil učence 5. a in 5. b na ogled nove predstave za mlade pred njeno premiero.

Predstava CTRL.SHIFT.ESC prepričuje generacijo učencev, ki ukaze iz naslova dobro poznajo, da je resnično življenje zunaj teh okvirjev. To je generacija, ki svojo socialno identiteto kreira kot skupek fotografij, izrezkov dogodkov, komentarjev in izjav. Največje fascinacije doživljajo pred pravokotnim okvirjem —  ekranom — v sedečem položaju. Predstava poziva h kontroli, premestitvi in izhodu v zavestno izbiro resničnosti.

Predstava gledalce osvešča, da včasih zaradi odvisnosti od tehničnih medijev ne ločimo RESNICE od VIRTUALNE različice. Pomembna je kontrola  (CTRL). Virtualna identiteta je kot list za risanje osebnosti. Problem nastopi, ko se otroci z interneta preselijo v realno okolje: v parke, učilnice, na šolske hodnike (SHIFT). Takrat ni več funkcije »razveljavi«, ni radirke, ki bi brisala. Predstava opozarja, da tehnologije in z njo povezanih navad sodobnega sveta ne moremo niti zanikati niti prepovedati.

POBEGA IZ VIRTUALNE RESNIČNOSTI NI, MOŽEN JE LE POBEG IZ NJENIH PASTI (ESC).